Hakkımızda

Bilkent Post:   Güncel, Popüler, Kişisel, Kültürel
Multimedya
Ankara Öğrenci Yaşam Dergisi

Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü “COMD 357 Multimedia Journalism” dersi öğrencileri, Türkiye ve dünya basınının yeni medya araçlarıyla ilişkisini inceliyor. İnternet mecrası habercilere iletişimde hangi olanakları sunuyor? Bu soru, Bilkent İletişim ve Tasarım Bölümü COMD 357 dersinde dönem boyunca üretilen tematik blogların başlangıç noktası.

Bilkent Post, teknik donanımlı dergi muhabirliğinin benimsendiği, habercinin sosyal medyayı araştırma, üretim, sunum ve geri bildirim sürecine kattığı, yerel haber kaynaklarından beslenen güncel, popüler, kültürel kişisel blogları multimedya formatlarla sunan bir Ankara dergisi platformu yaratma projesi.

2016 yılından bu yana öğrenci blog gönderilerinden bir seçki olarak sunduğumuz yayınımız Bilkent Post, listeler, foto diziler, ses projeleri, videolar ve infografik içeriklerle COMD 357 dersini alan Bilkentli öğrencilerin güncel, popüler, kültürel, kişisel dünyalarını yansıtan yeni nesil bir Ankara dergisi.

2015 yılında başladığımız dönemlik blogların tamamına comd434.weebly.com adresinden ulaşabilirsiniz.

COMD 357 Multimedia Journalism

Instructor: Müge Mengü Hale

Bilkent Post: Devised and Consulted by Müge Mengü Hale

Website Editors, Class TAs: Naile Kaş, Burcu Kandar, Ayşe Nur Gündoğdu, Başak Bozoğlu

Bilkent Post: An Ankara Online Life Magazine compiled from Current, Popular, Personal, Cultural, Multimedia Student Blog Posts

Bilkent University Communication and Design Department “COMD 357 Multimedia Journalism” course explores the relationships between the Turkish and international web media and the new media techniques. What possibilities does web offer to the magazine journalists? This question is the starting point for the seasonal blogs that are produced in this class since 2015. Bilkent Post is a compilation of posts that the COMD 357 students produce during a semester. All of the personal blogs can be reached at comd434.weebly.com